Esmapilgul tunduvad kaks kontseptsiooni – kasiinod ja ökotooted – nagu kahest erinevast universumist. Kuidas oleks võimalik neid kahte ühendada? Inimesed on aga leidlikud ja sellepärast võib üha enam leida maailmas nutikaid näiteid sellest, kuidas on omavahel kombineeritud loodussäästliku mõtteviisi ja kasiinondust. Vaatame seda teemat nüüd lähemalt!

Ökojoogid ja -söögid

Paljud inimesed eelistavad kasiinodes pikemalt mõnusalt aega veeta. Jah, alati on võimalik kiiresti läbi joosta ja oma mängud ära teha, ent see on ainult pool mõnust. Pikaaegsed kasiinokliendid lähevad kõigepealt kohale ja tellivad söögi- ning joogipoolist, alles seejärel automaatide juurde mängima minnes. Pealegi võib vahepeal kõht tühjaks minna ja sel juhul on kasiinobaar parim koht maailmas. Kui aga kasiinoklient osutub olema keskmisest ökoloogilisema maailmavaatega, siis võib menüüd vaadates hätta jääda. Just sellepärast on aina enam kasiinosid hakanud mõtlema sellele, milliseid ökotooteid oma baari või restorani menüüsse kombineerida. Muuhulgas on võimalik osades kasiinodes tellida endale ökoloogilisi käsitööõllesid, limonaade ja isegi maheviina!

Siseviimistlus

Ökoloogiline siseviimistlus aitab pikaajaliselt ruumides viibijate tervist hoida. Nimelt on paljudes traditsioonilistes värvides, lakkides ja kattematerjalides hulgaliselt kemikaale, mis on meie kopsudele ja nahale väga kahjulikud. Tavaliselt veedetakse kasiinodes pikemalt aega, mistõttu on kasulik mõte omanikel siseviimistlus teha pigem ökoloogilisi materjale kasutades. Mõned kasiinod on lausa seda eraldiseisvalt oma kodulehtedel kuulutanud, andes seega märku omanike panusest keskkonna ja tervise säästmisesse. Samuti leidub kasiinosid, mis kasutavad lisaks viimistlusele juba algmaterjalides taaskasutust ja ökopuhast toodangut.

Kaubanduskeskused

Suurematest kaubanduskeskustest või nende vahetust lähedusest on ikka ja jälle võimalik kasiinosid leida. Kaubandus tõmbab ligi hasartmängureid ja neid kahte teemat on omavahel väga raske lahutada. Osades kasiinodes pole aga keegi midagi ökoloogiliselt jätkusuutlikest lahendustest kuulnud. Nende mängusaalide kliendid peavad mõtlema kastist (või siis kasiinost) välja. Kui kasiino asub suuremas kaubanduskeskuses, siis on tõenäosus üsna suur leida sealselt territooriumilt mõne ökopoe, mille valikus on värskeid jooke või toitvaid suupisteid. Kõrgema klassi kaubanduskeskustes võib vabalt olla isegi avatud kohvik või restoran, kus saab keha kinnitada toiduga, mille tooraine pärineb ökotootmisest.