Paljud täiskasvanud mõtlevad oma tervisele ja leiavad, et ökotoit on neile parim valik. See on tavapärasest puhtama ja looduse suhtes säästlikuma toorainega valmistatud toit. Siiski tasub seejuures mõelda ka oma laste peale. Proovi mitte kuuluda nende vanemate hulka, kes söövad ise korralikku mahetoodangut, ent annavad oma lastele E-ainetega viinereid ja GMO-õlis küpsetatud friikartuleid. Nimelt leidub mitmeid põhjuseid, miks tasub lastele ökotoitu serveerida.

Kasvav organism

Laste organismid pole veel täielikult välja arenenud erinevalt oma täiskasvanud suguõdedest ja -vendadest. Seepärast on oluline, et keha saaks võimalikult palju häid toitaineid, mis aitavad kehal kasvada ja areneda. Loomulikult ei tähenda see seda, et igapäevaselt peaks sööma ainult mahetoitu. Küll aga tasub arvestada sellega, et ökotoidust on võimalik saada väga palju vitamiine, mineraale ja muid mikrotoitaineid. Siinkohal võib tuua paralleeli mustikatega. Metsamustikates on tunduvalt rohkem bioaktiivseid aineid võrreldes kultuurmustikatega, mida kasvatatakse peaasjalikult aedades ja suurematel kasvatusega tegelevatel territooriumitel. Sarnaselt marjadega võib leida ökoloogiliselt puhtast toidust rohkem toitaineid.

Vähem kahjulikke aineid

Kui ökoloogiliselt saastatud toitu kasvatatakse, siis selle käigus ei pöörata erilist tähelepanu sellele, milliseid aineid võib lõplikku produkti alles jääda. Nende halbade kemikaalide hulgas võib leiduda aineid, mis võivad olla eriliselt kahjulikud just nimelt kasvavale organismile. Näiteks võib olla ainete hulgas kemikaale, mille toimel pidurdub lapse kasv või manustamise tulemusena kasvab märgatavalt risk mitmete krooniliste haiguste avaldumiseks.

Keskkond on tulevik

Eelmised punktid olid pigem praktilisema ja kiirema iseloomuga. Kolmandaks on aga võimalik välja tuua midagi filosoofilisemat. Mõelgem sellele, et meie kaome siit maamunalt ära, ent meie lapsed ja nende järeltulijad on siin alles veel veidi kaugemas tulevikus. Kindlasti ei tahaks keegi, et nende järeltulevad põlved peaksid elama keskkonnas, mis on neile ohtlik või ebameeldiv. Ökoloogiliselt puhas põllumajandus ja loomakasvatus aitab kaasa tuleviku loomisele, mis on puhtam ja parem meid ümbritseva keskkonna suhtes. Jätkusuutmatud põlluharimismeetodid ja karjakasvatuse strateegiad kurnavad maad ning pikaajaliselt muudavad järgmistele põlvedele toidulaua rikastamise keerulisemaks.