Mille poolest erinevad mänguautomaadid?

Mänguautomaadid on kasiinode jaoks vägagi kasumlik valdkond nii traditsioonilistes kasiinodes kui ka internetis. Mänguautomaatidel on pikk ajalugu ning paljud ei teagi, et esmalt polnud neil kasiinode või hasartmängudega mingit seost.

Esimese mehhaanilise mänguautomaadi lõi ühe autoteeninduse omanik, et tema klientidel oleks võimalik järge oodates aega surnuks lüüa. See juhtus 1899. aastal. Samm-sammult seadmete populaarsus kasvas ning nüüd leiab maailmast üle 1,5 miljoni mänguautomaadi.

 

Allpool on väike ülevaade selle kohta, mille poolest mänguautomaadid üksteisest erineda võivad.

 

  1. Kõige alus – kolme rullikuga mäng on tänapäevaste automaatide vanaisa. Neid kutsutakse nüüd klassikalisteks mänguautomaatideks. Klassikalistel mängudel on vaid üks panuseliin ning ühel rullikul käib ringi 10-32 erinevat sümbolit. Rullid sai käima tõmmata kangiga, mis tänapäeval on juba popkultuuri sümboliks muutunud.
  2. Mitme panuseliiniga mängude tulekuga suurenes ka võimalus suurte võitude saamiseks. Tänapäeval on kõige populaarsemad viie rullikuga automaadid, millel on kuni kümme panuseliini. Ühe panuseliiniga mängides ongi võiduvõimalus väike. Mida rohkem panuseid erinevatel liinidel, seda suurem võimalus on ka võit kätte saada.
  3. Videomängud. Seitsme- ja kaheksakümnendatel hakkasid vanu mänguautomaate välja vahetama videoautomaadid. Need töötasid tänapäevaste masinatega sarnasel põhimõttel. Kangi oli välja vahetanud värviline nupp ning rullikuid ja panuseliine nägi ekraanilt. Ühtlasi lisandusid kõiksugu boonusmängud ja tasuta spinnid.
  4. Progresseeruva jackpotiga automaadid. Need automaadid on kogu maailmas lülitatud ühte võrku ning teatud protsent kõigist panustest lisatakse ühisesse kassasse. Nii tõuseb lõplik jackpot pidevalt ning selle suurust mõõdetakse tihti miljonites. Selles mõttes sarnanevad need automaadid mõningate suurte loteriidega, kuna võit kasvab seni, kuni keegi selle endale saab.
  5. 3D-mänguautomaadid. Tehnoloogia arenedes on selliste mänguautomaatide teke iseenesestmõistetav. Kolmemõõtmelised mängud loodi selleks, et mängukogemust huvitavamaks muuta ning tekitada juurde uusi mängijaid.

 

Nagu eelnevast nähtub, on mänguautomaadid aastate jooksul palju muutunud ning viimaseid mänguautomaate on raske võrrelda nendega, mida kasutati sada aastat tagasi.

https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=739

 
 

About the author

More posts by