Ökoloogilise märgistusega puhastusvahendid on endale aina suuremat turgu võitmas. Koduperenaised ja professionaalsed puhastusteenindajad on hakanud eelistama rohelise taustaga vahendeid, kuna nende kasutamisel on küllaga positiivseid tagajärgi. Järgnevalt vaatleme mõningaid põhjuseid, miks tasuks oma igapäevased hügieeni- ja kodupuhastusvahendid ökoloogilisemate variantide vastu välja vahetada.

Tervislikum kodu

Kui sa valid keskkonnasäästlikud puhastusvahendid, siis säästad sa ka iseenda ja oma lähedaste tervist. Nimelt võib puhastustegevuste käigus koristaja suure hulga erinevaid toksilisi aineid sisse hingata. Samuti tasub arvestada, et teatav osa mürgistest ainetest imendub naha kaudu organismi. Tulemuseks on kahjulike ainete üledoos, mis võib avalduda mitmete haiguste ja häirete näol. Pealegi võivad mõned lenduvad ained pikemaks ajaks eluruumidesse jääda. Niiviisi võivad pärast koristamist su pereliikmed ja muud lähedased inimesed ebatervislikke aineid sisse hingata.

Puhtam keskkond

Kas kujutad ette, kui palju keemilisi ühendeid võib ühest pesukorrast keskkonda paiskuda? Selle keemilise ja toksilise pilve maht võib sind üllatada. Olenevalt konkreetse pesuvahendi eripäradest võib ühe puhastuse käigus lenduda mitme deodorandipudeli sisuga võrdne kogus keskkonnale kahjulikke ühendeid. Loomulikult ei pärine need ainult ühest pesuvahendist. Siiski kasutavad inimesed tavaliselt kodupuhastuse käigus vähemalt 2-3 erinevat vahendit, mis tõstab oluliselt riski mitmete kahjulike ühendite loodusesse pääsemiseks.

Parem õhukvaliteet

Öeldakse, et oleme justkui meid ümbritsev õhk, mida igapäevaselt hingame. Loomulikult on see tõsi, kuna halva kvaliteediga õhk võib meid haigeks teha ja tõsta riski mitmete kehaliste häirete avaldumiseks. Näiteks võib ohtra õietolmuga õhk osades tundlikes inimestes astmahoogu tekitada. Seetõttu on oluline hoolitseda oma kodu õhukvaliteedi eest. Üks viis selleks on kasutada tervislikke ja ökoloogilise päritoluga puhastusvahendeid. Tavaliselt kasutatakse sellistes toodetes aineid, mille puhul ei pea liialt kartma nende sisse hingamist.

Vähem antibakteriaalsust

See võib kõlada paradoksaalselt, ent tegelikult peaksime mõtlema sellele, mida toob endaga kaasa liigne antibakteriaalsete toodete tarvitamine. Uuringud on näidanud, et erinevatele ainetele vastupidavate bakterite hulk on pidevalt kasvamas. Kui me kasutame igapäevaselt väga palju antibakteriaalseid ja antibiootilisi puhastusvahendeid või ravimeid, siis võib see pikemas perspektiivis hoopiski meie väljavaateid kehvemaks muuta. Üldjuhul pole ökopuhastusvahendite koostises kõige hullemaid keemilisi ühendeid, mida bakterite hävitamiseks kasutatakse, sh triklosaani.