Kaardid igale mänguhuvilisele

Tavalisi mängukaarte ning erilisteks mängudeks kohandatud kaarte kasutatakse kogu maailmas vaba aja veetmiseks. Alates nende leiutamise hetkest kuni tänapäevani, on kaardid alati olnud populaarsed ning neid on mängitud erinevates ühiskonnakihtides. Just tänu prantsuse aristokraatidele said kaardid kogu Euroopas populaarseteks.

Tänapäevase välimusega kaardipakk sündis revolutsioonieelsel Prantsusmaal.
Aja jooksul toimus kaardipakiga palju muudatusi, kuni just seesugune kujundus ja kaartide koosseis üle kogu maailma levis. Öeldakse, et kaardipakis olevad 52 kaarti sümbolid aasta kõiki nädalaid ning tõepoolest – liites kokku kõigi kaartide väärtuse, saab arvu 365. Vaat mis!

Kaardid ja kasiino
Kaarte ei saaks kasiinost mitte kuidagi lahutada. Kaardimängud  (pokker, blackjack) on kasiinokülastajate seas ühed populaarsematest. Kas teate, kui pikk on kasiinos ühe kaardipaki eluiga? Üllatavast statistikast selgub, et kaardipaki keskmine eluiga kasiinodes on 12 tundi. Pärast “tööaja” lõppu müüakse kaarte tihtipeale kasiino suveniiripoes.

Kõige hõivatumates kasiinodes võib kaardipaki eluiga olla vaid üks tund. Küsite, miks nii? Lihtne – paljud mängijad püüavad märgata kõige väiksemaidki erinevusi kaartides. Kasiinod sellesse kõige suurema tolerantsusega ei suhtu. Kui üks kaart teistest mingil moel erineb, siis tähelepanelikumatel mängijatel see märkamata ei jää.

Pärast 12-tunnist kasutamist on juba päris suur risk, et kaardiseljale või külgedele jäävad mingid märgid. Ettevaatuse tõttu kasiinod kaarte vahetavadki.

Üle maailma kasutatakse kasiinodes erinevaid kaartide segamise meetodeid. Kui võtame tavalise kaardipaki 52 kaardiga, siis kui palju erinevaid võimalusi on kaartide segamiseks? Olete valmis? Erinevaid võimalusi on 80658175170943878571660636856403766975289505440883277824000000000000 tükki.

“Kasiino kvaliteediga kaardid”?
Küllap on paljud kaardimängijad sellist sõnaühendit kuulnud. Enamik kasiinokaarte on õhukesest plastikust, mitte paberist, nagu enamik poodides müüdavatest kaartidest. Kasiinodes kasutatakse plastmassist kaarte, et nende eluiga pikendada, ning selleks, et pärast paari mängu juba kulumismärke ei tekiks. Mida ütleks ühe kasiino kohta kulunud kaardid?

Selleks, et oma võiduvõimalusi suurendada, püüavad mängijad vahel kaarte märgistada. See pole loomulikult lubatud. Plastmasskaarte pole kuigi lihtne märgistada, mistõttu ongi need kasiinode jaoks kõige sobivamad.

 
 

About the author

More posts by