Käesolevas artiklis teeme väikese ülevaate ökotoodetest, mis muutuvad aina menukamaks, kuid mille puhul ei pruugi keskkonnasõbralik tootmine just esimese asjana pähe tulla. Alates ökokondoomidest, lõpetades rannamattidega – need tooted võivad olla üllatavad, aga tegelikult on muutumas üha populaarsemaks. Vaatame kohe lähemalt!

Joogamatt

Kas on võimalik, et joogamatt saab olla ökoloogiliselt puhas? Tegu on ju plastikust või kummist valmistatud tootega. Siiski leidub ökopoodides ja valitud spordipoodides joogamatte, mis on valmistatud täielikult taaskasutatud materjalidest. Taoliste toodete puhul on ökoloogilisuse märge saadud toidukaupadega võrreldes teistsuguse loogika alusel. Nimelt ei pruugi esialgsed materjalid olla loodussäästlikud, ent nende taaskasutamine aitab sulgeda tarbimisringi. Taaskasutatud materjalidest valmistatud joogamatte toodetakse kõikvõimalikest algmaterjalidest: autokummid, jalgpallid, sporditossud jne.

Kondoomid

Nüüdsest on võimalik osta ökoloogiliselt puhtaid preservatiive. Teisisõnu on need mahekondoomid valmistatud kummimaterjalist, mille puhul on teada, et nende tootmisel pole kasutatud keskkonda reostavaid keemilisi vahendeid. Täiendavalt rõõmustab rohelise mõtteviisiga tarbijaid tõik, et tavaliselt pole nende kondoomide tootmisel kasutatud julmi ekspluateerimisvõtteid ei inimeste ega loomade suhtes. Näiteks pole testitud loomade peal erinevaid keemilisi ühendeid, mida preservatiivide tootmisel rakendatakse.

Rannamatid

Milline saaks küll olla ökoloogiline rannamatt? Nimelt selline toode, millega rannas lesides võid kindel olla, et sa ei lama mitte nullist toodetud matil, vaid pigem innovatiivsel ja keskkonnasäästlikul nutimatil. Igal rannamatil on olemas päikesepaneel, mis aitab ühest küljest anda energiat jookide jahutamiseks ja teisest küljest pakub toidet soojendavaks funktsiooniks.

Mobiililaadija jalgrattale

Kui sõidad tihti jalgrattaga, siis võib olla see mobiililaadija ideaalne kaaslane igale sõidule. Vidin tuleb kinnitada õigesse kohta ja kui see on õnnestunud, siis võid olla kindel, et iga sõit aitab telefoni akut laadida. See nutividin on geniaalne lahendus: osa sinu rattasõidust tekkiv energia konverteeritakse ümber toiteks mobiiltelefoni akulaadijale. Roheline ja säästlik lahendus, mis rõõmustab kõiki keskkonnale orienteeritud mõtteviisiga inimesi!

Käsitööõlu

Praegu on ühed kuumimad joogid käsitööõlled, mida armastavad juua nii noored kui vanemad õllesõbrad. Aina enam leiab ökopoodidest vastavate ökomärgistega käsitöömärjukesi, mis sobivad kõikidele rohelistele õlleentusiastidele. Need võivad olla küll tavapärastest jookidest kallimad, ent positiivne mõju keskkonnale korvab igal juhul veidi suurema maksumuse.